Autor

ise

                                                                                      Mareli Rannap 

 

Käsitööpisiku olen saanud oma viiulikunstnikust emalt, kes kasvatades keerulistes tingimustes kolme last, pidi ise neile riided selga õmblema ja kuduma.

Olen lõptanud 1991 a. TPedI käsitöö ja joonistamise erialal. Hiljem olen täiendanud ennast  erinevatel käsitöökursustel Eesti Käsitööliidu ja Rahvakunsti Klubi juures (viltimine, tikkimine, kudumine, nõeltehnika, kõladega kudumine, kalligraafia). Olen osalenud ka 6 Rahvarõivalaagris. Viimased kaheksa aastat olen tegelenud süvenenult viltimisega, õppides seda nii L.Kallami ja  L.Tomasbergi, kui ka R.Krausi, Liz Clay, Isabella Fiveli ja Outi Suihko käe all. Olen ennast täiendanud ka Gotlandil Rahvusvahelisel Villasümpoosiumil.

Osalesin 2011-2012 õppeaastal projektis Käsitööga tööle ja 2012 aastal tegi ta ära ka Käsitöömeistri kutseeksami milles sain IV järgu.

Põhiliselt tegelen viltimisega, eriti viimased 7 aastat. Samal ajal olen ka käsitööõpetaja – juhendan Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu juures viltimise ja tikkimise õppegruppe. Lisaks töötasin 2012-2013 õppeaastal  Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia projektis „Vanemaealiste käsitöömeistrite lõimimine tööturule“ grupijuhendajana.

Olen Saaremaal tegutseva MTÜ Saare Vill liige ja tegelen seal viltimise ja käsitöökursustega.

Mind huvitab väga rahvuslik käsitöö, olen palju uurinud, õppinud ja ise teinud rahvuslikke tikandeid, nii muhu, arhailist, lihula, kui ka põhja-eesti tikandit. Tikandit ja viltimist olen ka omavahel kombineerinud. Kuna elan Saaremaal, siis olen kasutanud palju Saaremaa tikandeid, asetades neid tänapäevastele tarbeesemetele (nt: tanu tikand sõba äärtesse).

2013 aasta novembris ilmus minu autoriraamat Vilditud villaehted , milles on üksikasjalikud õpetused 13 komplekti (käekoti, kaelaehte, prossi ja käevõru) tegemiseks.

Vildidtud_villaehted_kaas.indd

Minu looming  on rõõmus ja värviline, mõeldud inimestele, kes soovib välja paista üleüldisest massist ja hallusest. Kindlasti ei ole, see arglikule ja tagasihoidlikule inimesele, vaid ikka sellel, kellele meeldib, kui möödujate pilgud kadedusega temal peatuvad. Minu toodete austaja on käsitööaustaja, kes hindab looduslikke materjale, kuna tooted on ju ainult looduslikest materjalidest  – lambavill, linakiud ja siidikiud.